geotechnický průzkum

Inženýrskogeologickým průzkumem se posuzují základové poměry podloží budoucích objektů, stanovují se jeho geotechnická data a navrhuje se způsob zakládání všech druhů staveb.


znečištění zemin a vody

Průzkum, vyhodnocení a expertní audit ekologických škod v důsledku úniku nebezpečných látek do geologického prostředí včetně sanace ropného znečištění zemin a vody. 

hydrogeologie - studny, vrty

Hydrogeologický průzkum pozemků pro vyhledání a ochranu vodních zdrojů, šachtových i vrtaných studní, využitím geofyzikálních metod, vrtů, čerpacích a vsakovacích zkoušek.   

měření radonu

Měření radonu na stavebních pozemcích je podle platných právních předpisů nezbytným úkonem před plánovanou výstavbou jakéhokoli objektu s pobytovými místnostmi. 

Aktualita 30. 10. 2013

Náhrdelník s diamantem za miliardu

Na letošním šperkařském veletrhu v Singapuru, který se konal ve dnech 11. až  20.10.2013 vystavoval klenotnický dům Mouawad aktuálně nejdražší šperk na světě. Jedná se o luxusní náhrdelník s desítkami diamantů různých tvarů, kterým vévodí diamant L´Incomparable, tj. Nesrovnatelný. Opravdu je nesrovnatelný; jedná se o velký žlutý diamant (natural fancy deep yellow) čistoty IF a hmotnosti neuvěřitelných 407,48 karátu (certifikace GIA). Náhrdelník s úhrnnou hmotností všech diamantů 637 karátů je zapsán v Guinnessově knize rekordů jako nejcennější klenot světa s cenou 55 milionů dolarů (více než miliarda korun). Surový kámen našla před 30 lety zcela náhodně černošská dívka na haldě kimberlitové hlušiny v Kongu a byl broušen 4 roky. Rodinný libanonský klenotnický dům Mouawad, sídlící ve Švýcarsku, bude náhrdelník opět vystavovat od 24.11.2013 v Kuala Lumpuru.
 
zdroj : Reuters, mouwad.com